Monday, June 02, 2008

6-1-08

A fifteen hour tutoring package at Kaplan costs $2000.

2 comments:

  1. Jesus H. Titty-fucking Christ! The 'rents paid for my course, so I can't complain. But I had no idea it cost so much! Definitely should have gone for the do-it-yourself workbook...

    ReplyDelete
  2. Whoa, whoa, relax. This is the tutoring package I'm talking about here -- that is, one on one private tutoring through Kaplan.

    If you took the regular GRE class, that was a piddling $1100.

    ReplyDelete